szopka

szopka

szopka

 

Szopka od niepełnosprawnych dla Pary Prezydenckiej

W piątek wieczorem Schronisko dla Niepełnosprawnych w Radwanowicach, placówkę macierzystą Fundacji im. Brata Alberta, odwiedził wraz żoną Agatą i dwiema córeczkami minister prezydencki Wojciech Kolarski.

Przyjechał specjalnie, aby odebrał Szopkę Betlejemską, którą dla Pary Prezydenckiej wykonały własnoręcznie osoby niepełnosprawne intelektualnie. Szopka ta powstała w filii Fundacji – Warsztatach Terapii Zajęciowej „Bratanki” przy ul. Rydygiera 23 w Toruniu. Jej wykonawcami są uczestnicy:

1. Małgorzata Gers
2. Daniel Dzierża
3. Marcin Bronicki
4. Piotr Angowski

Wspierali ich pracownicy:
1. Joanna Czachor – instruktor terapii zajęciowej (pracownia plastyczna)
2. Radosław Dytkowski – instruktor terapii zajęciowej (pracownia techniczno-ogrodnicza)
3. Wojciech Jadziński – pracownik gospodarczy
4. Rafał Smutek – dokumentacja zdjęciowa.

Kierownikiem WTZ jest Iwona Gulczyńska

Do szopki dołączone zostały życzenia napisane przez podopiecznych Schroniska. Z kolei szopkę wraz ze stroikiem i życzeniami dla rodziny Państwa Kolarskich przekazali podopieczni Wtz Radwanowice-Czernichów Z kolei członkowie Zarządu Fundacji: Małgorzata Urbanik, Arek Alex Tomasiak i Grzegorz Popadiak przekazali świąteczną bańkę i kalendarz ze sportowcami.

Później była wspólna kolacja i rozmowy przy stole (m.in. o osobach niepełnosprawnych i problemach WTZ-etów oraz Ukrainie i Ormianach). Gdy dorośli rozmawiali na tak poważne tematy, to córki naszych gości, obdarowane przez niepełnosprawnych kotami-poduszkami, wykonały serię ślicznych rysunków dla gospodarzy. Wspaniała serdeczna i rodzinna atmosfera.

Zdjęcia: Grzegorz Popadiak

 

Ks. Tadeusz Isakowicz – Zaleski