Szkocja – Polska 2:2

Łacińskie przysłowie ‚Fortes fortuna adiuvat’ w moim przekonaniu po obejrzeniu meczu najlepiej oddaje niesamowite widowisko jakie mogliśmy oglądać. Dla osób o cokolwiek słabszych nerwach nie do wytrzymania.

W dokładnym tłumaczeniu ‚szczęście sprzyja mocniejszym’. W potocznym użyciu ‚szczęście sprzyja lepszym’. Pierwsze tłumaczenie lepiej oddaje sens znaczeniowy. Polska była w tym meczu drużyną mocniejszą co zostało uwidocznione w statystykach pomeczowych. W posiadaniu piłki 54:46 dla Polski. Dla mnie najważniejszy i najbardziej niespodziewany element tego meczu. Nie tak miało być. Gordon Strachan zapowiadał, iż to Szkoci mają za zadanie zdobycie przewagi w posiadaniu piłki, bo to w oczywisty sposób daje okazje do zdobywania bramek. Polacy na obcym terenie do końca utrzymali dobrą grę w środku pola i wyniknęło z tego coś niesłychanego. Lewandowski w ostatniej sekundzie meczu wepchnął piłkę do bramki ustalając wynik remisowy pogrążający Szkotów a nam dający realne szanse na awans do mistrzostw Europy we Francji.

Całkowitą rację ma trener Bobo Kaczmarek. Sytuacja podbramkowa była bałaganiarska i najzupełniej przypadkowa. Większość zawodników takiej sposobności nie potrafi wykorzystać.

http://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/552425/boguslaw-kaczmarek-bog-nad-nami-czuwal

 

Bóg nad nami czuwał. Myślę, że większość napastników nie doszłaby do sytuacji, którą w 94. minucie wykorzystał Robert Lewandowski – ocenia Kaczmarek.

 

Wojciech Oracz

 

ornament

 

 

icon-car.pngKML-LogoFullscreen-LogoQR-code-logoGeoJSON-LogoGeoRSS-LogoWikitude-Logo
Hampden Park, Glasgow, Wielka Brytania

ładowanie mapy - proszę czekać...

Hampden Park, Glasgow, Wielka Brytania 55.825842, -4.252048