Ogólnopolska Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych

Fundacji im. Brata Alberta

i jej Przyjaciół

pielgrzymka

XXII Ogólnopolska pielgrzymka osób niepełnosprawnych fundacji im. Brata Alberta

22 maja w Sanktuarium św. Antoniego w Łagiewnikach odbyła się Ogólnopolska Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych Fundacji im. Brata Alberta i jej Przyjaciół. Co roku podopieczni fundacji pielgrzymują do różnych Sanktuariów w całej Polsce. O godz. 11.00 rozpoczęła się uroczysta Eucharystia, której przewodniczył ks. Arcybiskup Metropolita Łódzki Marek Jędraszewski.

W słowie skierowanym do wiernych Arcybiskup tak powiedział o Św. Bracie Albercie Chmielowskim „ Nie bez powodu patrząc na niego można było w nim odczytać nie tylko ślady Św. Franciszka z Asyżu, ale także to o czym tak przejmująco mówił tytuł dramatu już Świętego Jana Pawła II. Dramatu poświęconego właśnie tej szlachetnej postaci „Brat naszego Boga”. Brat Boga bo ukazujący jak mało kto właśnie to, że Panu Bogu na każdym zależy, że każdy jest jego dzieckiem.

W procesji z darami wychowankowie fundacji złożyli na ręce Arcybiskupa prace plastyczne, które wykonywali w swoich grupach. Po Mszy Św. licznie zgromadzeni pielgrzymi mogli skosztować przygotowany dla nich obiad i w radosnej atmosferze, która niewątpliwie im towarzyszyła, powymieniać wspólne doświadczenia.

 

pielgrzym

Ogólnopolska Pielgrzymka Fundacji Brata Alberta do Łagiewnik fot Lukasz Glowacki

 

pielgrzymka

Ogólnopolska Pielgrzymka Fundacji Brata Alberta do Łagiewnik fot Łukasz Głowacki

Fundacja im. Brata Alberta, założona w 1987 r. przez śp. Zofię Tetelowską, śp. Stanisława Pruszyńskiego i ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego oraz wolontariuszy z Ruchu „Wiara i Światło” (Muminki), prowadzi obecnie 30 placówek dla prawie 1000 osób niepełnosprawnych intelektualnie.

zaleski

Ogólnopolska Pielgrzymka Fundacji Brata Alberta do Łagiewnik ks. Tadeusz Isakowicz Zaleski fot Łukasz Głowacki

Credit: Archidiecezja Łódzka

 

icon-car.pngKML-LogoFullscreen-LogoQR-code-logoGeoJSON-LogoGeoRSS-LogoWikitude-Logo
Sanktuarium św. Antoniego z Padwy Łódź - Łagiewniki.

ładowanie mapy - proszę czekać...

Sanktuarium św. Antoniego z Padwy Łódź - Łagiewniki. 51.846842, 19.471597