brzeszcze

„Brzeszcze kopalnia węgla”- autorstwa Wojsyl | Praca własna | Licencja-CC-BY-SA-3.0-na-podstawie-Wikimedia-Commons

Korespondencja z Brzeszcz.  Specjalne podziękowania dla górników z kopalni „Brzeszcze”, którzy jako pierwsi zaprotestowali w obronie zagrożonych miejsc pracy, złożyła parafia w Jawiszowicach-os. Brzeszcze. W wyniku porozumienia podpisanego przez związkowców ze stroną rządową, kopalnia, wbrew wcześniejszym planom, nie będzie likwidowana.

Dziękujemy naszym górnikom, którzy przez 10 dni strajkowali pod ziemią w kopalni «Brzeszcze». Dziękujemy im za determinację; za to, że dla obrony swoich rodzin, kopalni, a także życia ekonomicznego oraz gospodarczego naszej Gminy narażali zdrowie i życie. Ufamy, że podpisane porozumienie będzie początkiem konstruktywnych zmian, zarówno w kopalni, jak i w całej Gminie

– napisał w imieniu wiernych proboszcz parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Jawiszowicach-os. Brzeszcze, ks. Eugeniusz Burzyk.

W parafii tej, podobnie jak sąsiedniej – pw. św. Urbana w Brzeszczach, na której terenie znajduje się kopalnia – przez cały czas strajku trwały modlitwy w intencji górników i rozwiązania pomyślnego tego sporu społecznego. W minioną niedzielę 11 stycznia odprawiona została też Msza św. w cechowni kopalni.

KAI rk / Brzeszcze

Credit: isakowicz.pl

mine

„Mining-symbol”-autorstwa-unbekannt-uploaded-by-T.-Rystau-deBenutzerOllemarkeagle-Vorlage-vom-Heraldiker-erhalten-nach-DIN-21800.-Licencja-Domena-publiczna-na-podstawie-Wikimedia-Commons

 

icon-car.pngKML-LogoFullscreen-LogoQR-code-logoGeoJSON-LogoGeoRSS-LogoWikitude-Logo
Kopalnia Brzeszcze

ładowanie mapy - proszę czekać...

Kopalnia Brzeszcze 49.987222, 19.155556