Dziś idę walczyć – Mamo

Teledysk do słów wiersza Józefa „Ziutka” Szczepańskiego, poety walczącego w Powstaniu Warszawskim w harcerskim batalionie „Parasol”. Ziutek zginął 10 września 1944 roku na skutek odniesionych ran.

Fundacja Sztafeta podejmuje pałeczkę tradycji i życiowej mądrości od starszych wiekiem, ale młodych duchem Chcemy odkrywać duchowe i kulturowe zasoby przeszłych pokoleń i dzielić się z innymi tym co dla nas prawdziwie wartościowe. Tym co kochamy! Robimy to na różne sposoby, poprzez wystawy, koncerty, spektakle Teatru Muzycznego Od Czapy, który Fundacja oprowadzi. Na poważnie i na wesoło! Odsłaniamy dawny blask i przydajemy nowego, zgodnie z mottem, jakim jest nam refren z powstańczej piosenki „Pałacyk Michla”,

Czuwaj, wiaro…! Czuwamy nad naszą kulturą, tradycją i historią aby nic, co ważne nie poszło w zapomnienie,
…i wytężaj słuch… Uważnie słuchamy potrzeb innych i staramy się im zaradzić
…pręż swój młody duch… Młody duch mieszka nie tylko w młodym ciele. Realizujemy własne pomysły, ale chętnie korzystamy z doświadczenia i wiedzy starszych.
…pracując za dwóch… a czasem nawet za dziesięciu! Dla ogromu pracy, który wykonujemy i tego, który jeszcze na nas czeka nie jest nas wielu. Potrzebujemy Ciebie! Podziel się swoim zapałem, wiedzą, talentem… Chcesz się przyłączyć i nie wiesz jak?

Zajrzyj na www.fundacjasztafeta.pl